Kontakta oss

Besöksadress:
S:t Ansgars hus (i källaren)
Kaplansgatan 6 (ingång från gården)
803 20 Gävle

E-post:
info@gavlesjoscouter.se

Kårchef:
Muriel Bjureberg
muriel.bjureberg@gavlesjoscouter.se
0702536998

Avdelningsansvariga:
Spårare 8-9 år:

Martin Axelsson martin_axelsson@outlook.com

Upptäckare 10-11 år:

Jennie Hedman jennie.hedman@gavlesjoscouter.se

Äventyrare 12-14 år:

Minna Rodling minna@rodling.com

Utmanare 15-18 år:

Pelle Stenson pelle.stenson@gavlesjoscouter.se

Rover 19-25 år:

Kontakta Pelle Stenson, pelle.stenson@gavlesjoscouter.se för mer information.

Telefon:
Bokningsansvarig Hästmuren, Cajsa Gunnarsson, 070-299 14 77

Båtärenden:
Nordan: Jimmy – 073336699
Motorbåtar: Markus – 0708771659
Jollar: Markus – 0708771659

Postadress:
c/o Oscarsson
Ulvsätersvägen 14
806 34 Gävle

Plusgirokonto:
33 76 38 – 1

Kommande händelser
Aug
28
Wed
19:30 DS-möte @ hos Fredrik Marell
DS-möte @ hos Fredrik Marell
Aug 28 @ 19:30 – 21:30
 
Aug
31
Sat
all-day Hästmuren – Anette Grangert
Hästmuren – Anette Grangert
Aug 31 all-day
90-årsfirande, Anette Grangert ‭070-224 84 98‬. Betalar 1000kr till PG. Ev hyra även söndagen men hör av sig i så fall.
Sep
6
Fri
16:00 Hästmuren – Malin Jacobsson privat
Hästmuren – Malin Jacobsson privat
Sep 6 @ 16:00 – Sep 8 @ 14:00
Telnr ‭070-205 41 61‬, 2500kr, betalas på PG.
Oct
17
Thu
17:00 Hästmuren – Ankie Laursen
Hästmuren – Ankie Laursen
Oct 17 @ 17:00 – Oct 21 @ 12:00
Torsdag kväll-måndag fm, 5500kr överenskommet. Skicka faktura till: Ankie Laursen Cikoriavägen 1 387 94 Borgholm ankie.laursen@telia.com 0708-55 89 12 Personnummer: 19681011-2927